Fotovoltaické systémy na střechách závodu Škoda Auto

Firma:Škoda Auto a.s.
Realizováno:2023

Škoda Auto ve spolupráci se společnostmi ČEZ ESCO a ŠKO-ENERGO uvedla do provozu tři střešní fotovoltaické systémy ve svém hlavním závodě v Mladé Boleslavi a v logistickém centru Škoda Parts Center. Celková plocha nové solární elektrárny činí přes 10 000 m2.

Škoda Auto uzavřela rozšířené partnerství se společnostmi ŠKO-ENERGO a ČEZ ESCO s cílem vybudovat solární elektrárnu skládající se z celkem 5 468 fotovoltaických modulů: 3 020 panelů umístěných na logistickém objektu Škoda Parts Center, 1 328 panelů na hale U6C a 1 120 panelů na hale M12L. Tyto moduly poskytují jmenovitý výkon 2 146 kWp (kilowatt-peak).

V souladu se strategií Next Level – Škoda Strategy 2030 si automobilka stanovila konkrétní cíle v oblasti ochrany životního prostředí skrze oblasti GreenFactory, GreenProduct a GreenRetail. Klíčovým cílem v rámci pilíře GreenFactory je CO2 neutrální výroba ve všech třech závodech v České republice do roku 2030. Závod ve Vrchlabí tohoto milníku dosáhl již v roce 2020. Jednotlivá opatření, která česká automobilka přijímá pro důsledné snižování ekologické stopy svých podnikatelských aktivit, pokrývají celý hodnotový řetězec.

Zdroj: https://www.skoda-storyboard.com/cs/tiskove-zpravy-archiv/skoda-auto-nove-stresni-fotovoltaicke-systemy-prispivaji-k-uhlikove-neutralni-vyrobe/

PŘIDEJTE VÁŠ PROJEKT

Máte vlastní projekt v této oblasti nebo příklad dobré praxe, který stojí za zveřejnění? Dejte nám vědět.

Přidat váš projekt

Skip to content