Flotila elektrododávek DHL Express

Firma:DHL Group
Realizováno:2023

Od srpna tohoto roku začala česká DHL Express používat nových 7 bezemisních užitkových automobilů značky Ford, speciálně upravených společností Modul-System.

Jedná se konkrétně o vozy E-Transit v provedení Trend 350 L3H3, tedy s dostatečným úložným prostorem. Elektromotor o výkonu 135 kW napájí akumulátor o kapacitě 68 kWh. Dojezdová vzdálenost je 220 km v kombinovaném režimu a až 346 km při jízdě ve městě. Kromě integrovaného podpůrného ekosystému je výhodou dodávek plně zachovaná přepravní kapacita.

Společnost DHL Express provozuje v České republice celkem 251 vozidel, z toho 97 lehkých užitkových. Využívá také smluvní přepravce s vozovým parkem čítajícím dohromady přibližně tři stovky automobilů. Nákup nových vozů Ford Pro E-Transit financuje formou operativního leasingu společnost ALD.

Dekarbonizace služeb je jedním z hlavních pilířů plánu udržitelnosti skupiny DHL Group, který byl oznámen v 1. čtvrtletí 2021. Skupina investuje do roku 2030 celkem 7 miliard eur (Opex a Capex) do opatření ke snížení emisí CO2. Prostředky půjdou zejména na elektrifikaci flotily dodávek, udržitelná letecká paliva a klimaticky neutrální budovy. Na cestě k cíli nulových emisí do roku 2050, který je platný již čtyři roky, se společnost zavazuje k novým, ambiciózním cílům. Například v rámci renomované Science Based Target Initiative (SBTi) se DHL Group zavázala snížit své emise skleníkových plynů do roku 2030 v souladu s Pařížskou dohodou o klimatu.

Zdroj: https://www.dhl.com/cz-cs/home/tisk/tiskovy-archiv/2023/dhl-express-doplnila-svou-flotilu-elektrododavek-o-7-novych-fordu-e-transit.html

Sdílet článek:

PŘIDEJTE VÁŠ PROJEKT

Máte vlastní projekt v této oblasti nebo příklad dobré praxe, který stojí za zveřejnění? Dejte nám vědět.

Přidat váš projekt

Skip to content